Ask a New Question
Search
The grocery store is having a sale on apples if
The grocery store is having a sale on apples if you buy 8 pounds of apples it costs $16.00 what is the unit rate of price per
1 answer
asked by
86
156 views
The sale price of apples at a local grocery store is $1.35 for the first kind and $1.10 for each additional pound. Which
11 answers
asked by
anonymous
4,540 views
the sale of apples at a local grocery store is $1.35 for the first pound and $1.10 for each additional pound. What function rule
1 answer
asked by
BUCK FUTTER
168 views
The sale price of apples at a local grocery store is $1.35 for the first pound and $1.10 for each additional pound. Which
3 answers
asked by
hlep
157 views
If a grocery store, apples are sold in two different ways . you can buy individual apples for $0.75 each or you can buy 5 apples
2 answers
asked by
Shanti
675 views
The grocery store is having a sale on apples. If you buy 8 pounds and it costs $16.00, what is the unit rate of price per pound?
1 answer
asked by
SOLVING PROBLEMS NOBODY HAS!
256 views
the grocery store is having a sale on apples
if you buy 8 pounds and it cost $16.00 what is thr unit rate price per pound
1 answer
68 views
The grocery store is having a sale on apples. If u buy 8 pounds and it costs $16.00, what is the unit rate of price per pound
1 answer
89 views
The grocery store is having a sale on apples. If you buy 8 pounds and it costs $16.00, what is the unit rate of price per pound?
1 answer
83 views
The grocery store is having a sale on apples. If you buy 8 pounds and it costs $16.00, what is the unit rate of price per pound
1 answer
asked by
TEEZY
90 views