10 * 0.75 = ?
3.25 * 2 = ?
If a grocery store, apples are sold in two different ways . you can buy individual apples for $0.75 each or you can buy 5 apples for $ 3.25. If you were buying 10 apples, which way would you purchase apples to get the better deal? Explain how you know.
2 answers
WHAT DOES THAT EVEN MEANNNNNN