If a grocery store, apples

  1. If a grocery store, apples are sold in two different ways . you can buy individual apples for $0.75 each or you can buy 5 apples
    1. answers icon 2 answers
    2. Shanti asked by Shanti
    3. views icon 727 views
  2. A farmer gathered 208 red apples and 187 green apples from his orchard. He fed 93 of the apples to his pigs. He packaged the
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 35 views
  3. Try This Research two grocery stores to find prices for the following items. Document your findings in the table. Grocery Store
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 101 views
  4. Research two grocery stores to find prices for the following items. Document your findings in the table.Grocery Store #1 Price
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 256 views
  5. Research two grocery stores to find prices for the following items. Document your findings in the table. Grocery Store #1 Price
    1. answers icon 11 answers
    2. views icon 137 views
  6. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 45 views
  7. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 47 views
  8. A grocery store sells apples, where 8 apples cost $2. How much will 12 apples cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 44 views
  9. Ellie works in the produce section at a grocery store. The store receives a shipment of green and red apples that weighs 20.4
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 116 views
  10. Kylie went into a grocery store and bought 3 apples and 4 bananas, costing a total of $6.50. Lily went into the same grocery
    1. answers icon 1 answer
    2. anna asked by anna
    3. views icon 344 views