supose you bought eight oranges

  1. supose you bought eight oranges and one grapefruit for a total of $4.60. later day, you bought six oranges and three grapefruits
    1. answers icon 1 answer
    2. alex asked by alex
    3. views icon 1,569 views
  2. jasmine bought 26 pieces of fruit.she bought 6 oranges.she bought twice as many apples as oranges,and twice as many oranges as
    1. answers icon 3 answers
    2. john asked by john
    3. views icon 1,399 views
  3. A fruit vendor bought 1948 oranges on a Thursday and sold 750 of them on the same day. On Friday, he sold 240 more oranges than
    1. answers icon 3 answers
    2. kd asked by kd
    3. views icon 855 views
  4. Fiona bought x boxes of oranges. There were 10 oranges in each box. When the boxes were opened, she found that p oranges were
    1. answers icon 1 answer
    2. Banana Bender asked by Banana Bender
    3. views icon 90 views
  5. Fiona bought x boxes of oranges. There were 10 orans in each box. Write down an expression, in terms of x, for the number of
    1. answers icon 1 answer
    2. Banana Bender asked by Banana Bender
    3. views icon 70 views
  6. At a store, 5 apples can be bought for $15, 3 bananas can be bought for $5, and 8 oranges can be bought for $20. Mr. Gonzalez
    1. answers icon 2 answers
    2. skyler asked by skyler
    3. views icon 392 views
  7. At a store, 5 apples can be bought for $15, 3 bananas can be bought for $5, and 8 oranges can be bought for $20. Mr. Gonzalez
    1. answers icon 1 answer
    2. skyler asked by skyler
    3. views icon 400 views
  8. Sophia buys an eqaul number of oranges and pears for a party. The oranges are bought at a price of 7 for $2 and the pears are
    1. answers icon 3 answers
    2. Tam asked by Tam
    3. views icon 1,570 views
  9. If you bought 6 pears and 20 oranges and then bought 11 pears and 12 oranges and spent the same each time, how much do oranges
    1. answers icon 1 answer
    2. Jenn asked by Jenn
    3. views icon 608 views
  10. Oranges are on sale at $0.99 per pound. Either bought 3.25 pounds of oranges. About how much did she pay for the oranges?
    1. answers icon 3 answers
    2. Chole asked by Chole
    3. views icon 559 views