Ask a New Question
Search
Tyson is buying a 35-pound
Tyson is buying a 35-pound bag of dog food. The label says that it contains 23% protein by weight.
To the nearest pound, how much
1 answer
asked by
bellfox
41 views
a television set is selling at sh.15000.Tyson is offered 4% discount for paying cash.How much does Tyson pay for the TV.asked by
1 answer
asked by
Tyson
542 views
Tyson needs to make a portfolio of photos for his course. He does not know where to begin. Tyson understands the techniques and
1 answer
61 views
Tyson and Grayson decide to have a tug of war contest. Grayson pulls the rope with all his might and so does Tyson. Sadly, Tyson
1 answer
318 views
Tyson and Grayson decide to have a tug of war contest. Grayson pulls the rope with all his might and so does Tyson. Sadly, Tyson
1 answer
asked by
A Teenage Dirtbag
46 views
Tyson and Grayson decide to have a tug of war contest. Grayson pulls the rope with all his might and so does tyson. Sadly, Tyson
1 answer
45 views
You are shopping for apples in the produce section at Walmart. You are trying to decide which is the better deal, buying a
1 answer
asked by
justin
282 views
a 50 pound bag of glossy coat horse feed cost $23.50. A 25 pound bag cost $15.50. How much money per pound would you save by
8 answers
asked by
Lilly
643 views
Do you think it is an issue that Tyson, Cargill, and Brazil-based National Beef and JBS, now control 85% of the U.S. beef
1 answer
14 views
Ms. M is buying a 6 pound roast at $1.05 a pound. What will her change be from a ten dollar bill?
3 answers
asked by
Anonymous
381 views