For $4.50, a grocer buys

  1. A grocer sell 84 oranges in one day. At the end of the day, the grocer has 1/3 as many oranges as he did at the start of the
    1. answers icon 2 answers
    2. Tonia asked by Tonia
    3. views icon 448 views
  2. A grocer sells apples for $1.35 each, pears for $1.45 each, and oranges for $1.60 each. She also offers a discount of 70c for
    1. answers icon 1 answer
    2. Othello asked by Othello
    3. views icon 837 views
  3. a grocer buys cases of almonds and walnuts. Almonds are packaged 20 bags per case . The grocer pays $30 per case of almonds and
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 667 views
  4. A grocer buys cases of almonds and walnuts. Almonds are packaged 20 bags per case. The grocer pays $30 per case of almonds and
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 792 views
  5. A grocer sells apples for $1.35 each, pears for $1.45 each and oranges for $1.60 each. She also offers a discount of 70c for
    1. answers icon 1 answer
    2. PURANAM MAHESH KUMAR asked by PURANAM MAHESH KUMAR
    3. views icon 590 views
  6. A grocer sells apples for $1.35 each, pears for $1.45 each and oranges for $1.60 each. She also offers a discount of 70 c for
    1. answers icon 14 answers
    2. athella asked by athella
    3. views icon 793 views
  7. A grocer sells apples for $1.35 each, pears for $1.45 each and oranges for $1.60 each. She also offers a discount of 70c for
    1. answers icon 1 answer
    2. Puranam asked by Puranam
    3. views icon 695 views
  8. For $4.50 a grocer buys a case of fruit which contains 14 dozen. She knows that four dozen will spoil before she sells them. At
    1. answers icon 1 answer
    2. Abdullah66 asked by Abdullah66
    3. views icon 546 views
  9. For $4.50 a grocer buys a case of fruit which contains 14 dozen. She knows that four dozen will spoil before sells them. At what
    1. answers icon 1 answer
    2. Suzanne asked by Suzanne
    3. views icon 1,285 views
  10. For $1.80 a grocer buys a case of fruit which contains 12 dozen. She knows that tow dozen will spoil before she sells them. At
    1. answers icon 2 answers
    2. Jennifer asked by Jennifer
    3. views icon 3,667 views