Ask a New Question
Search
Kendal bought candy that cost $0.64 a pound for a total of $3.20. How many
pounds did he buy?
1 answer
3.20/.64 = ?
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
Marri bought 1/2
pound licorice, 1/3 pound of candy worms, and 2/5 pound of jawbreakers. how many more pounds of licorice than
1 answer
A candy store makes an 11-pound mixture of gummy candy, jelly beans, and hard candy. The cost of gummy candy is $2.00 per pound,
2 answers
A candy store makes a 9-pound mixture of gummy candy, jelly beans, and hard candy. The cost of gummy candy is $2.00 per pound,
1 answer
Kate bought 3 pounds of rice and 1 pounds of beans for $4.50. Elise bought 4 pounds of rice and 2 pounds of beans for $7.00.
1 answer
more similar questions