Ask a New Question
Search
Kendal bought candy that cost
Kendal bought candy that cost $0.64 a pound for a total of $3.20. How many
pounds did he buy?
1 answer
asked by
Rek
270 views
Posted by Austin on Thursday, November 13, 2008 at 9:19pm.
Luis bought eight bags of candy at the store for a total price of
1 answer
asked by
Austin
646 views
The cost of candy bar a is displayed in the table the proportional relationship between the cost and quantity for candy bar is
1 answer
162 views
Luis bought eight bags of candy at the store for a total price of $21.54. He bought some bags of candy that cost $2.22 each and
3 answers
asked by
Austin
521 views
1 candy bar costs 1.25, 2 candy bars cost 2.50, 3 candy bars cost 3.75, 4 candy bars cost 5.00, and 5 candy bars cost 6.25. The
1 answer
262 views
The cost of Candy Bar A is displayed in the table. The proportional relationship between the cost and quantity for Candy Bar B
1 answer
111 views
The cost of Candy Bar A is displayed in the table. The proportional relationship between the cost and quantity for Candy Bar
B is
1 answer
23 views
Randy bought 5 candy bars for $6.05. What is the cost per candy bar?(2 points) Responses $1.21 $1.21 $1.15 $1.15 $0.83 $0.83
1 answer
asked by
durrrrdo
66 views
Randy bought 5 candy bars for $6.05. What is the cost per candy bar?(2 points)
Responses $1.21 $1.21 $1.15 $1.15 $0.83 $0.83
3 answers
153 views
The cost of Candy Bar A is displayed in the table. The proportional relationship between the cost and quantity for Candy Bar B
5 answers
12 views