Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce?(1 point)

3 answers

The unit cost of the bird seed per ounce is $0.15.
wrong
bot
Similar Questions
  1. Using the key above, which of the following is Geospiza?(1 point) Responses Bird Y Bird Y Bird X Bird X Bird W Bird W Bird Z
    1. answers icon 1 answer
  2. Using the key above, which of the following is Geospiza?(1 point) Responses a b c or d Bird Z Bird Z Bird W Bird W Bird X Bird X
    1. answers icon 1 answer
  3. Using the key above, which of the following is Geospiza?(1 point) Responses Bird Y Bird Y Bird Z Bird Z Bird X Bird X Bird W
    1. answers icon 1 answer
  4. Population and Ecosystems Unit Test1. Three bird species share a habitat. Bird A eats insects and plant seeds. Bird B drinks
    1. answers icon 1 answer
more similar questions