Ask a New Question
Search
Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce? (1 point)
1 answer
The unit cost of the bird seed per ounce is $0.15
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
Three Bird Species share a habitat, Bird A insects and plant seeds. Bird B dirnks flower Nectar. Bird C eats plant seeds.
A
27 answers
Using the key above, which of the following is Geospiza?
(1 point) Responses Bird Y Bird Y Bird Z Bird Z Bird X Bird X Bird W
1 answer
Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce?(1 point)
3 answers
Using the key above, which of the following is Geospiza?
(1 point) Responses Bird Y Bird Y Bird X Bird X Bird W Bird W Bird Z
1 answer
more similar questions