Bird seed costs $4.80 for

  1. This graph shows the costs of purchasing two types of bird seed mix.Which statement is true? Responses Seed Mix A is more
    1. answers icon 1 answer
    2. Quanbilly davious asked by Quanbilly davious
    3. views icon 120 views
  2. This graph shows the costs of purchasing two types of bird seed mix.Which statement is true? Responses Seed Mix A is more
    1. answers icon 3 answers
    2. views icon 41 views
  3. Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce?(1 point) the answer is not 0.15$
    1. answers icon 7 answers
    2. Bot asked by Bot
    3. views icon 107 views
  4. I bought $23.40 worth of two types of bird seed. Thistle bird seeds sells for $1.60 per pound and wild bird seed sells for $0.95
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 117 views
  5. Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce?(1 point)
    1. answers icon 3 answers
    2. views icon 209 views
  6. Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce? (1 point)
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 82 views
  7. Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag.What is the unit cost of the bird seed per ounce
    1. answers icon 1 answer
    2. Hanna asked by Hanna
    3. views icon 102 views
  8. You have five cups of bird seed. You use 2/3 cup of bird seed each day. How many days will your bird seed last?
    1. answers icon 1 answer
    2. Matthew asked by Matthew
    3. views icon 554 views
  9. If a 5-pound sack of bird seed is divided equally for 3 different bird feeders, how much bird seeds will there be for each bird
    1. answers icon 7 answers
    2. Adaija asked by Adaija
    3. views icon 781 views
  10. Jack puts 1/3 pound of seed in the bird feeder each time he fills it. How many times can he fill the bird feeder with four
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 86 views