Ask a New Question
Search
Bird seed costs $4.80 for
This graph shows the costs of purchasing two types of bird seed mix.
Which statement is true? Responses Seed Mix A is more
1 answer
asked by
Quanbilly davious
120 views
This graph shows the costs of purchasing two types of bird seed mix.
Which statement is true? Responses Seed Mix A is more
3 answers
41 views
Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce?(1 point) the answer is not 0.15$
7 answers
asked by
Bot
107 views
I bought $23.40 worth of two types of bird seed. Thistle bird seeds sells for $1.60 per pound and wild bird seed sells for $0.95
1 answer
117 views
Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce?(1 point)
3 answers
209 views
Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce? (1 point)
1 answer
82 views
Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag.
What is the unit cost of the bird seed per ounce
1 answer
asked by
Hanna
102 views
You have five cups of bird seed. You use 2/3 cup of bird seed each day. How many days will your bird seed last?
1 answer
asked by
Matthew
554 views
If a 5-pound sack of bird seed is divided equally for 3 different bird feeders, how much bird seeds will there be for each bird
7 answers
asked by
Adaija
781 views
Jack puts 1/3 pound of seed in the bird feeder each time he fills it. How many times can he fill the bird feeder with four
1 answer
86 views