To find the unit price, divide the total cost by the number of pairs.
$52.72 ÷ 6 = $8.79
Therefore, the unit price per pair of insulated socks is $8.79.
A package of 6 pairs of insulated costs $52.72. What is the unit price of the pairs of ?
Question content area bottom
Part 1
The unit price is $
enter your response here per pair of .
1 answer