A package of 16 tea bags costs $2.29.
Find the unit price in cents per
tea bag. Round to the nearest tenth
of a cent.
I get 14.3 cent
Will you check to make sure I am correct? How do I round it to the nearest tenth? Or is it already rounded to the nearest tenth?
Please help!
14.3¢ is correct, and yes, it's already rounded to the nearest tenth of a cent.
=)