Since we don't have fractions of a penny, we need to round the answer to the nearest cent.
$0.46 or 46 cents per ounce
An 8 ounce bottle of hairspray costs $3.66. Find the unit price in cents per ounce.
would it be 0.4575 or 45.75 cents per ounce?
1 answer