A certain product has a unit price of 9.5 cents per ounce. The product sells in bottles of 14 ounces and is priced at $1.30.

As compared to the unit price, the $1.30 price of the 14-ounce bottle _____.

is correct
is too low
is too high
can't be determined

2 answers

Please hurry timed!!!
14 oz * $.095/oz = $1.33