Ask a New Question
Search
a catering company charges $8.25 for each boxed lunch ordered by a customer. creat an equation to show the total amount, c, in dollars, charged to the customer for b boxed lunches
1 answer
c = 8.25b
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
A company orders 29 boxed lunches from a deli for $339.30. Assume each boxed lunch is the same price. If c represents the total
1 answer
A company orders boxed lunches from a deli. Assume each boxed lunch is the same price. The proportional relationship between the
1 answer
A company orders 16 boxed lunches from a deli for $138.40. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of
1 answer
A company orders 27 boxed lunches from a deli for $294.30. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of
1 answer
more similar questions