Ask a New Question
Search
John has a £10 note. Apples cost £4.95 per kg.
does John have enough money to buy 1.9 kg of apples
1 answer
4.95 * 1.9 = ?
Similar Questions
Ray saved $240 more money than John. After Ray gave 5/12 of his savings to John, Ray still had $20 more money than John.
a) How
1 answer
A sum of money was shared between John and Joshua. John received 12/19 of the money and Joshua got the rest. After John spent
2 answers
john takes 3hours longer than andrew to peel 400 pounds of apples. if together they can peel 400pounds of apples in 8hours then
1 answer
Who was integral to the success of the early conservation movement in the United States?
Responses John Thoreau John Thoreau John
1 answer
more similar questions