Stella bought a 100-pound sack

  1. Stella bought a 100-pound sack of flour to make bread for the bakery. If 7/8 of a pound of flour is needed for each loaf, how
    1. answers icon 3 answers
    2. Osarhemen Igbinosun asked by Osarhemen Igbinosun
    3. views icon 831 views
  2. Marri bought 1/2 pound licorice, 1/3 pound of candy worms, and 2/5 pound of jawbreakers. how many more pounds of licorice than
    1. answers icon 1 answer
    2. [1BOTHELP2BRO3]+ asked by [1BOTHELP2BRO3]+
    3. views icon 263 views
  3. not surprised at $3.38 per pound derek buys a sack of peanuts for $15.82 which measurement is a reasonable estimate of the
    1. answers icon 7 answers
    2. I need answers asked by I need answers
    3. views icon 67 views
  4. 15. If a 10-pound sack of potatoes costs $6.55, how much would 1 pound cost? Round your answer to the nearest cent.A. $1.65 B.
    1. answers icon 8 answers
    2. Sarah asked by Sarah
    3. views icon 1,591 views
  5. Find the amount of the following foreign currencies (to 2 decimal places) that can be bought with 250 Singapore dollars. The
    1. answers icon 2 answers
    2. Maria Chiara asked by Maria Chiara
    3. views icon 1,124 views
  6. Marri bought 1/2pound licorice, 1/3 pound of candy worms, and 2/5 pound of jawbreakers. how many more pounds of licorice than
    1. answers icon 1 answer
    2. $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ asked by $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
    3. views icon 165 views
  7. Marri bought ½ pound licorice, ⅓ pound of candy worms, and 3/5 pound of jawbreakers. How many more pounds of jawbreakers than
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 129 views
  8. Marri bought 1/2pound licorice, 1/3 pound of candy worms, and 2/5 pound of jawbreakers. how many more pounds of licorice than
    1. answers icon 1 answer
    2. $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ asked by $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
    3. views icon 164 views
  9. Salmon was $9.60 a pound, whitefish $7.20 a pound, and swordfish $8.40 a pound and haddock $6.90 a pound. Sasha bought 3/4 a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 31 views
  10. At the fish counter, salmon was selling for 9.60 a pound, white fish for 7.20 a pound, swordfish for 8.40 a pound and haddock
    1. answers icon 1 answer
    2. Momma J asked by Momma J
    3. views icon 238 views