Ask a New Question
Search
Stella bought a 100-pound sack
Stella bought a 100-pound sack of flour to make bread for the bakery. If 7/8 of a pound of flour is needed for each loaf, how
3 answers
asked by
Osarhemen Igbinosun
831 views
Marri bought 1/2 pound licorice, 1/3 pound of candy worms, and 2/5 pound of jawbreakers. how many more pounds of licorice than
1 answer
asked by
[1BOTHELP2BRO3]+
263 views
not surprised at $3.38 per pound derek buys a sack of peanuts for $15.82 which measurement is a reasonable estimate of the
7 answers
asked by
I need answers
67 views
15. If a 10-pound sack of potatoes costs $6.55, how much would 1 pound cost? Round your answer to the nearest cent.
A. $1.65 B.
8 answers
asked by
Sarah
1,591 views
Find the amount of the following foreign currencies (to 2 decimal places) that can be bought with 250 Singapore dollars. The
2 answers
asked by
Maria Chiara
1,124 views
Marri bought 1/2
pound licorice, 1/3 pound of candy worms, and 2/5 pound of jawbreakers. how many more pounds of licorice than
1 answer
asked by
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
165 views
Marri bought ½ pound licorice, ⅓ pound of candy worms, and 3/5 pound of jawbreakers. How many more pounds of jawbreakers than
1 answer
129 views
Marri bought 1/2
pound licorice, 1/3 pound of candy worms, and 2/5 pound of jawbreakers. how many more pounds of licorice than
1 answer
asked by
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
164 views
Salmon was $9.60 a pound, whitefish $7.20 a pound, and swordfish $8.40 a pound and haddock $6.90 a pound. Sasha bought 3/4 a
1 answer
31 views
At the fish counter, salmon was selling for 9.60 a pound, white fish for 7.20 a pound, swordfish for 8.40 a pound and haddock
1 answer
asked by
Momma J
238 views