Deondra bought 15 bananas for

  1. Deondra bought 15 bananas for $12. What was the cost of the bananas in dollars per banana?19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 16 views
  2. At a store, 5 apples can be bought for $15, 3 bananas can be bought for $5, and 8 oranges can be bought for $20. Mr. Gonzalez
    1. answers icon 2 answers
    2. skyler asked by skyler
    3. views icon 393 views
  3. At a store, 5 apples can be bought for $15, 3 bananas can be bought for $5, and 8 oranges can be bought for $20. Mr. Gonzalez
    1. answers icon 1 answer
    2. skyler asked by skyler
    3. views icon 402 views
  4. You are buying fruits directly from market and selling it to your neighbours,friends and family.last weekend you bought 3 boxes
    1. answers icon 1 answer
    2. Wandile asked by Wandile
    3. views icon 73 views
  5. The elephants at the zoo eat 3/4 of a bucket of bananas each day. The zookeeper bought 4 1/2 buckets of bananas. How many days
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 10 views
  6. A grocer bought 300 pounds of bananas at 30 cents per pound. Experience at this store indicates that, as a result of aging, 30%
    1. answers icon 1 answer
    2. Heyhi asked by Heyhi
    3. views icon 781 views
  7. A school cafeteria sells sandwiches for $4.50 each, cartons of milk for $1 and bananas for $.50 each. One table of students
    1. answers icon 1 answer
    2. Paul M asked by Paul M
    3. views icon 703 views
  8. A school cafeteria sells sandwiches for $4.50 each, cartons of milk for $1 and bananas for $0.50 each. One table of students
    1. answers icon 2 answers
    2. Anna asked by Anna
    3. views icon 565 views
  9. Deondra goes to a restaurant and the subtotal on the bill was xx dollars. A tax of 8% is applied to the bill. Deondra decides to
    1. answers icon 1 answer
    2. Maria Candea asked by Maria Candea
    3. views icon 13 views
  10. Naomi and her children went into a grocery store and she bought $4 worth of apples and bananas. Each apple costs $1 and each
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 47 views