At a store, 5 apples can be bought for $15, 3 bananas can be bought for $5, and 8 oranges can be bought for $20. Mr. Gonzalez buys 25 apples, 30 bananas, and 48 oranges. What is the ratio of money spent on apples to bananas to oranges and how do you know? Show all work.

1 answer

see your earlier post.