A gym sells $50 and

  1. The candy factory sells three times as many mints as it sells almonds bars. It sells half as many almond bars as it sells
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 720 views
  2. the melt in your mouth chocolate factory sells three times as many mints as it sells almond bars.it sells half as many almond
    1. answers icon 4 answers
    2. felix asked by felix
    3. views icon 3,105 views
  3. Yuritzi works at a sport shop she get paid $10 hourly and on top of that $2 for each item she sells. If she sells no items she
    1. answers icon 1 answer
    2. Caitlan asked by Caitlan
    3. views icon 662 views
  4. 4. John sells ice cream bars at the local park. He buys the bars for $1.20 per dozen and sells them for $0.15 each. If it is a
    1. answers icon 0 answers
    2. Linda asked by Linda
    3. views icon 572 views
  5. 4. John sells ice cream bars at the local park. He buys the bars for $1.20 per dozen and sells them for $0.15 each. If it is a
    1. answers icon 0 answers
    2. Linda asked by Linda
    3. views icon 526 views
  6. Felicity has 30pottery pieces for sale in her store. Each vase, v, sells for $21and each bowl, b, sells for $12.50. If Felicity
    1. answers icon 1 answer
    2. Smartypants asked by Smartypants
    3. views icon 10 views
  7. Felicity has 30pottery pieces for sale in her store. Each vase, v, sells for $21and each bowl, b, sells for $12.50. If Felicity
    1. answers icon 1 answer
    2. Smartypants asked by Smartypants
    3. views icon 9 views
  8. The melt in your mouth chocolate factory sells three times as many minutes as it sells almond bars it self have this many almond
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 645 views
  9. A reatil outlet is having a clearance sale on all the shoes in its inventory over a period of four days. On the first day it
    1. answers icon 1 answer
    2. Max asked by Max
    3. views icon 647 views
  10. Daniel's Grocery Store sells tomatoes for $ 4.80 per 4 pounds. Yaroslav's Fresh Vegetable Store sells tomatoes for $ 12.25 per 7
    1. answers icon 1 answer
    2. Emmeline Olivia Lombard asked by Emmeline Olivia Lombard
    3. views icon 83 views