"A batch of 350 raffle

  1. Jacob was baking cupcakes for Teacher Appreciation Week. For one batch, he used 1 cup of flour. On another batch, he only used
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 558 views
  2. an organization is selling raffle tickets for 20$ each. you purchase one of 500 raffle tickets. the prize for this raffle is
    1. answers icon 1 answer
    2. Tony asked by Tony
    3. views icon 581 views
  3. Pedro has two options: he can enter raffle number 1, OR raffle number 2 along with raffle number 3. If Pedro chooses to enter
    1. answers icon 0 answers
    2. Lillian asked by Lillian
    3. views icon 924 views
  4. In a raffle, one ticket will win a $340 prize, and the rest will win nothing. There are 100 in the raffle. X is the payoff for
    1. answers icon 1 answer
    2. ???? asked by ????
    3. views icon 119 views
  5. create a batch subdirectory on the homework disk and any batch files frome the root directory into the batch subdirectory
    1. answers icon 0 answers
    2. divyesh asked by divyesh
    3. views icon 350 views
  6. heather had $23 to spend on three raffle tickets. after buying them she had 11. how much did each raffle ticket cost
    1. answers icon 5 answers
    2. Taylor asked by Taylor
    3. views icon 462 views
  7. You had $22 to spend on four raffle tickets. After buying them you had $6. How much did each raffle ticket cost?
    1. answers icon 3 answers
    2. Brendan asked by Brendan
    3. views icon 2,346 views
  8. The winner of a raffle will receive 3/4 of the 530.40 raised from raffle ticket sales
    1. answers icon 9 answers
    2. Charles asked by Charles
    3. views icon 1,505 views
  9. If 1000 raffle tickets were sold for a TV prize that is worth $275 and a ticket number is drawn to determine the winner, what is
    1. answers icon 0 answers
    2. Amanda asked by Amanda
    3. views icon 512 views
  10. Raffle tickets are sold and 6 prizes are available for the lucky draw. A total of 1,356 raffle tickets are sold for 4/5 dollars
    1. answers icon 10 answers
    2. MickeyMouse asked by MickeyMouse
    3. views icon 1,388 views