Which of the following cereals is the best buy? (1 point)

O 28 oz. of cereal for $4.29
O 32 oz. of cereal for $4.59
O 36 oz. of cereal for $4.79
O 24 oz. of cereal for $3.59

1 answer

Got it is 36 oz