5 bananas for $2.50 ?
You have to use units, otherwise unit pricing is silly.
unitprice= 5bananas/$2.50= 1 banana/50cents or 50 cents/banana as grocers like to post.
what is the unit price of 5 for 2.50
1 answer
1 answer