Ask a New Question
Search
what is the cost of nine ounces of cheese at $.80 per pound?
1 answer
$0.80/16 * 9
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
what is the cost of nine ounces of cheese at $.80 per pound?please help
16 ounces = 1 pound 9 ounces = 0.5625 pounds
3 answers
what is the cost of nine ounces of cheese at $.80 per pound? can anyone solve it and explain me. thank you.
2 answers
Harry buys American cheese at the deli. He buys 1/4 pound at the cost of x dollars per pound. If he pays $12.25 for 2.5 pounds
3 answers
Ryan buys cheese from the local farmer's market. The graph below shows the cheese cost (in cents) versus its weight (in ounces).
2 answers
more similar questions