Assistance needed.
Please type your subject in the School Subject box. Any other words are likely to delay responses from a teacher who knows that subject well.
Three bananas cost the same as two oranges. If oranges are half the price of peaches, how many bananas could I get for the price of 3 peaches?
My answers is 9 banannas. Is this correct?
2 answers
Three bananas cost the same as two oranges. If oranges are half the price of peaches, how many bananas could I get for the price of 3 peaches?
My answers is 9 banannas. Is this correct?
Thanks
My answers is 9 banannas. Is this correct?
Thanks