The corner store sells peachs at a rate of $3.00 per peach. If Vivian has $12.00 dollars, how many peaches can Vivian buy?
1 answer
Vivian can buy 4 peaches because 12 / 3 = <<12/3=4>>4. Answer: \boxed{4}.
1 answer