I think there is an error is the statement of the problem.
Serena paid $20.20 for 36 folders. Right there you could find out the price of the folders. Should it say $20.20 for 36 folders and ??? rulers??
Serena paid $20.20 for 36 folders. She bought 16 more folders than rulers. If each folder cost $0.50 more than each ruler, how much did each folder cost?
3 answers
I Have No Idea Why You Stupid People Ask Questions You Take Ur Time To Do Yall Work STOP BEING LAZYYY
0.70