Price:

64 cents/100 g= $_______/kg

Quantity:
4kg

Total cost:
$______/kg x ________
=$_________

How many g in a kilogram? what does "kilo" mean?

If 100 g cost $0.64 then
1000 g cost ?????

Similar Questions
    1. answers icon 1 answer
  1. Element _________ # of valenceelectrons ________ Group __________ Reactive? _______ (33) Transition ______, groups 3B-2B (3-12)
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 1 answer
  2. Suppose the total cost, C(q), of producing a quantity q of a product isgiven by the equation C(q) = 5000 + 5q The average cost
    1. answers icon 1 answer
more similar questions