Ask a New Question
Search
Price: 64 cents/100 g= $_______/kg
Showing results
1
through
10
of 22,836.
Strub's Pickles were originally sold out of barrels at, of course, this price per pickle. What was the price? A) 1 cent B) 5
1 answer
83 views
In the 1960s, the average price for an ear of corn was 4.17 cents. In the 1980s, the average price went up to 9.83 cents. How
1 answer
asked by
nj
81 views
Match each item with the correct unit price.
1. 2 for one dollar $1.05 each 2. $3.78 for 6 7.8 cents each 3. 20 for $1.56 63
1 answer
5 views
Match each item with the correct unit price.
1. 2 1/2 for one dollar $1.05 each 2. $3.78 for 6 7.8 cents each 3. 20 for $1.56 63
1 answer
4 views
y=200+0.30x
The y-intercept represents the base price of $________ for airfare from NYC? The slope represents a cost of _______
1 answer
10 views
What percent of the selling price in the 14.7 cents per L tax collected by the federal government?
a) 65.7 cents/L b) 73.9
0 answers
asked by
Ally
507 views
The price of a gallon of gasoline increased by 5 cents one week, decreased by 3 cents each of the next two weeks, and increased
5 answers
asked by
Alice
952 views
In three successive years the price of the common shares of Bedrock Resources Ltd. fell 40%, 60%, and 70% ending the third year
0 answers
asked by
jo
482 views
In three successive years the price of the common shares of Bedrock Resources Ltd. fell 40%, 60%, and 70% ending the third year
1 answer
asked by
Jess
491 views
A box of 12 table costs 21 cents.The same brand is packaged in bottles containing 100 tablets and sells for $1.50 per bottle.How
2 answers
asked by
Johnny
671 views
Pages
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10