Ask a New Question
Search
Marie bought 8 pounds of apples for 0.82 per pound and paid for them with a ten dollar bill. How much should she get back in change
1 answer
Already answered.
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
Manuel bought 9 pounds of apples. He has eaten three fourths of a pound so far and has​ $15 worth of apples left. Write and
2 answers
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
______ per pound At this rate, how many pounds
1 answer
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
per pound At this rate, how many pounds of
9 answers
Marie bought 8 pounds of applesbfor 0.82 per pound and paid for them with a ten dollar bill. How much should she get back in
4 answers
more similar questions