Laura bought 24 pounds of sugar for
$10. How many dollars did she pay per pound of sugar?
If necessary, round your answers to the nearest hundredth.
>> I got the answer 0.41 or 2.4. It says it is wrong.
2 answers
10/24 = 0.41666 = $0.42
The correct answer to this equation is 0.42