Lakshani has $5 to spend on pens and pencils. Each pen costs $0.50 and each pencil costs $0.10. She is thinking about buying 6 pens and 20 pencils. The last pen would add five times as much to her total utility as the last pencil.

1 answer

and your question is?

Sra