jars: 12 60
price: 9 45
katia makes crafts using glass jars, she can buy a package of 12 jars for $9
how many jars can katia buy with $45? complete the table
jars: 12 ?
price: 9 45
11 answers
trent added water to a pool it took 3 minutes to add 9 gallons of water.
how long would it take to add 18 gallons of water to the poo.? complete the table
gallons: 9 10
minutes 3 ?
how long would it take to add 18 gallons of water to the poo.? complete the table
gallons: 9 10
minutes 3 ?
gallons: 9 18
minutes: 3 6
minutes: 3 6
a leaf blower runs on a mixture of gas and oil. the ratio of ounces of gas to ounces of oil is 40 to 1
how many ounces of gas does the leaf blower need for 2 ounces of oil?
gas: 40 ?
oil: 1 2
how many ounces of gas does the leaf blower need for 2 ounces of oil?
gas: 40 ?
oil: 1 2
gas: 40 80
oil: 1 2
oil: 1 2
how many ounces of gas does the leaf blower need for 3 ounces of oil
gas: 40 120
oil: 1 3
oil: 1 3
how about 4 ounces of oil?
gas: 40 160
oil: 1 4
oil: 1 4
josef paid 10 dollars for 6 avocados at the grocery mart he wants to know what the price would be for buying different numbers of avocados
waht is the price of 3 avocados
avocados: 3 6
price: ? 10
waht is the price of 3 avocados
avocados: 3 6
price: ? 10
The price of 3 avocados would be $5.