Ask a New Question
Search
IF 50 GM SWEETS COST =210? FIND THE COST OF 380 GM OF SWEETS GIVING YOUR ANSWER CORRECT TO THE NEAREST 5 CENT
1 answer
x/380 = 210/50
x = 1596 ≈ 1595
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
A factory produced 65, 160 sweets. The sweets were packed in packets each holding sweets.
The cost of each packet was $72. All
1 answer
Sweets Bakery makes fat-free cookies that cost $1.70 each to prepare. Sweets expects 20% of the cookies to be imperfect. Sweets
1 answer
Ivy, Ken, and Ron shared some sweets in the ratio 5: 4 : 2. Ken gave some of his sweets to Ivy and Ron. As a result, his sweets
2 answers
The ratio of the number of chocolates to the number of sweets that John bought was 2: 7. The cost of a chocolate was $1.70 more
1 answer
more similar questions