Ask a New Question
Search
If 5 tomaties cost 2.00 ehat is the unit price of the tomatoes
1 answer
2.00 / 5 = $______ for each tomato
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
A) A 10kg box of tomatoes cost $23.50. Use the unitary method to calculate the cost of a 3kg box.
B)If a 250g block of cheese
1 answer
My Shopping List
1. Please describe how to find a unit price. * a price for foodstuffs, stated or shown as the cost per unit, as
4 answers
the annual demand for a product is 800 unit a unit price of the product is #0.02. If the ordering cost is # and the holding cost
1 answer
an 8 ounce can of tomatoes costs $1.14. an 12 12 once can costs $1.75. which can of tomatoes has the better unit price? PLEASE
1 answer
more similar questions