Find the unit price of each of the following items. Round your answer to the nearest tenth.

instant coffee

12oz at $3.56
8oz at $2.77

2 answers

unit price for 12oz at $3.56 = 3.56/12 $/ounce = ....
unit price for 8oz at $2.77 = ......
12oz at $3.92