Find the unit price (cost for 1 ounce), to determine which is the best buy on pasta sauce? (1 qt = 32 oz).
a) 1 qt for $1.29
b) 45 oz for $1.59
c) 48 oz for $1.79
1 answer
Your question is incomplete
a) 1 qt for $1.29
b) 45 oz for $1.59
c) 48 oz for $1.79
1 answer