Ask a New Question
Search
Questions and answers by
Lisaraye
Questions (3)
justin had $49 before spending y dollars on jeans. How much money remains
1 answer
721 views
On the blueprint of Lauren's new office building, the scale is ¼ in. equals 1 ft. What will be the actual length of Lauren's
2 answers
547 views
Find the unit price (cost for 1 ounce), to determine which is the best buy on pasta sauce? (1 qt = 32 oz).
a) 1 qt for $1.29 b)
1 answer
1,213 views
Answers (4)
the average speed,s,was between 120 and 140 mph
simplify 13-19 (2)(4)-8
The following scores were recorded on a 100-point examination: 95, 75, 76, 86, 96, 71, 68, 81, 95, 76, 69, 82, 93, 88, 94 Find the mean and median final examination scores. State the mode. Mode: Median: Mean:
a) Find m„£a b) Find m„£b.