Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar?(1 point)

1 answer

$0.35 per candy bar
Similar Questions
    1. answers icon 1 answer
  1. Question 1A)Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost
    1. answers icon 1 answer
  2. QuestionCarrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 7 answers
more similar questions