Ask a New Question
Search
Betty bought 8 rolls of ribbons. There were 2 5/6m of ribbon in each roll. If 1 metre of ribbon cost $6, how much did she pay altogether?
1 answer
8 * 2 5/6 * 6 = $136
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
Mrs. Lum bought 6 rolls of pink ribbon and some rolls of yellow ribbon. he total cost of the rolls of ribbon was $27. Each roll
3 answers
What is the proper way to display 10 ribbons across 4 rows?
Top row to bottom row: 4 Ribbons, 3 Ribbons, 2 Ribbons, 1 Ribbon Top
1 answer
I need to solve this problem , bought 6 ribbons each ribbon is 1/4 yard long how many yards of ribbons do i need to buy?
2 answers
Mary bought a roll of ribbon.After using 5/8 of the ribbon to decorate some packages,she had 15ft of the ribbon left.How many
5 answers
more similar questions