A pound of nails cost 13$ . Joe buys 2.4 pounds . How much does Joe spend on nails ? If there are 200 nails in a pound ,how many nails does Joe have ?

3 answers

2.4 * 13 = $_________

2.4 * 200 = ________ nails
2.4 x13=31.2

2.4x200=480
2.4 x 13 = 31.2

2.4 x 200 = 480 nails