A package of dog cookies costs $9.20.

Which equation can be used to find the total cost, C, of P packages of dog cookies?

A. c = p + 9.20

B. c = p - 9.20

C. c = p9.20

D. c = 9.20p

1 answer

D. c = 9.20p
Similar Questions
  1. A package of dog cookies costs $9.20.Which equation can be used to find the total cost, C, of P packages of dog cookies?
    1. answers icon 1 answer
    1. answers icon 3 answers
  2. A package of dog cookies costs $9.20.Which equation can be used to find the total cost, C, of P packages of dog cookies?
    1. answers icon 1 answer
  3. A package of dog cookies costs $9.20.Which equation can be used to find the total cost, C, of P packages of dog cookies?
    1. answers icon 1 answer
more similar questions