Ask a New Question
Search
A muffin costs $0.68. Shivani bought 16 muffins. How much did Shivani spend in all?
1 answer
Shivani spent 16 x $0.68 = $<<16*0.68=10.88>>10.88 in all. Answer: \boxed{10.88}.
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
Muffin Extravaganza has a variety of muffins for sale.
blackberry muffins 10 banana nut muffins 25 chocolate chip muffins 1
1 answer
At the neighborhood block party, Shivani served 1/2 of a gallon of hot chocolate and 1/4 of a gallon of apple cider. How much
1 answer
Ms. Lembright ordered the types of muffins below for a class party.
• 12 blueberry muffins for $7.20 • 8 chocolate muffins
3 answers
Unit rates 2NB You've won a new prize! Go to your game board. Shivani's retirement party will cost $81 if she invites 27 guests.
1 answer
more similar questions