A muffin costs $0.68. Shivani

  1. A muffin costs $0.68. Shivani bought 16 muffins. How much did Shivani spend in all?
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 31 views
  2. The directions on a box of muffin mix calls for 1-2/3 cup muffin mix and 1/2 cups water. If there is only 1 cup of muffin mix
    1. answers icon 2 answers
    2. terrie asked by terrie
    3. views icon 1,005 views
  3. The owner of a bakery plans to start selling muffin mix. He needs to label it with nutrition information, including how many
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 19 views
  4. At the neighborhood block party, Shivani served 1/2 of a gallon of hot chocolate and 1/4 of a gallon of apple cider. How much
    1. answers icon 1 answer
    2. mav welborn asked by mav welborn
    3. views icon 16 views
  5. Muffin Extravaganza has a variety of muffins for sale.blackberry muffins 10 banana nut muffins 25 chocolate chip muffins 1
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 69 views
  6. What would happen to the end result of the muffin if the thick batter of the muffin gets overmixed?
    1. answers icon 1 answer
    2. consumers asked by consumers
    3. views icon 48 views
  7. At Yummy Restaurant, each muffin cost 2/5 as much as each hamburger. Rita paid $45.50 for 15 muffin and 7 hamburgers.(a) Find
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 491 views
  8. Unit rates 2NB You've won a new prize! Go to your game board. Shivani's retirement party will cost $81 if she invites 27 guests.
    1. answers icon 1 answer
    2. dee asked by dee
    3. views icon 17 views
  9. (a)A bakery uses a muffin recipe that uses cup of milk for every batch of muffins. Part A ​Based on the recipe, which
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 31 views
  10. Connor is packing boxes of breakfast mixes in a carton. He has one box of blueberry pancake mix, one box of buttermilk pancake
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 327 views