6.12--Selena buys 6 pounds of grapes for $9. What is the unit rate for the grapes?
1.5 pounds per $1
About $0.67 per pound
$1.50 per pound
1 pound for about 0.67 cents
1 answer
$1.50 per pound
1.5 pounds per $1
About $0.67 per pound
$1.50 per pound
1 pound for about 0.67 cents
1 answer