Find the mean of the set of data. If necessary round to the nearest tenth.

17.2, 18.3, 14.9, 16.8, 15.3

26 answers

Add them together and divide the sum by 5.
The answer is 16.5
how could it be 16.5 if its not even a possible answer???
find the mean of the data set. if necessary round to the nearest tenth 18,14,8,22,25,8
Find the mean of the data set. If necessary, round to the nearest tenth.
18, 14, 8, 22, 25, 8

15.8

14.8

16.1

17.3
I need help
ummmmm il get the answers soon
It 16.5 I added them and divided it by 5 and it made 16.5
Thinks Ms.Sue
you need to add all the numbers up and you will get 88.6 Then you need to count how much numbers you have and it would be 5 and dived 88.6 and get 17.3
I need all the answers
BTW there are 16 answers
im a long time from last text
im about to put the answers down
the answers
1.b
2.c
3.b
4.c
5.c
6.b
7. do this one on your own
8.b
9.d
10.c
11.d
12.d
13.do this one on your own
14.b
15.do this one on your own
16.do this one on your own
100% correct UwU
If you use their answers you get a 3/10
Furry lover is very wrong
you can never trust a furry.
I NEED ALL THE ANSWERS NOT JUS 1
same
furry lover is wrong, and i only have 8 question as a furry myself I'm a very disappointed
IF someone submitted it and got it wrong............. Look at the right answers and put them here, you should never trust the cursed uwu face....
Im taking the test I'll put the answers when im finished
So far I have 1-6

1. 16.5
2. 22
3. 89
4. D
5. A
6.13, 14, 16, 21, 22, 28, 29, 30, 32, 34, 34, 45

sorry if the answers were switched in order but they are correct for this year. Stay safe everyone!! Mrs. Sue plz check๐Ÿ˜„ Thank you!
hello
it is 16.2
Similar Questions
  1. Hi! So I was wondering if you guys could help me out:Find the mean of the data set. If necessary, round to the nearest tenth.
    1. answers icon 10 answers
    1. answers icon 5 answers
  2. PLEASE ANSWER QUICK ALL THE QUESTIONS FOR DATA GRAPHS UNUT TEST PLEASE1 find the mean of the data set. if necessary, round to
    1. answers icon 1 answer
  3. A package of 16 tea bags costs $2.29.Find the unit price in cents per tea bag. Round to the nearest tenth of a cent. I get 14.3
    1. answers icon 0 answers
more similar questions