Ask a New Question
Search
14cents/ounce=$____lb
1 answer
16 ounces to a pound. 14 cents X 16 =
Sra
Ask a New Question
or
answer this question
.
Similar Questions
At the grocery store pretzels are 2.40 for a 12-ounce bag and 18.00 for a 60 ounce container. Maria wants to get 60 ounce for a
1 answer
Lynda is deciding between two sizes of Juice at the local grocery store. The 64 ounce bottle costs $3.50. The 128 ounce bottle
1 answer
Museum is to answer the question calories per ounce 0 3 6 9 12 the proportional relationship between the calories per ounce of
1 answer
A 6-ounce box of strawberry gelatin costs $0.90 and a 3-ounce box costs $0.42.
What is the difference in cost per ounce between
1 answer
more similar questions