1. Please describe how to find a unit price. *

Your answer
And thaks to steve and ms. sue i turned a f into a d need help with portfolio to get higher grade *NOT ASKING TO CHEAT*

1 answer

http://www.walgreens.com/store/c/emergen-c-1000-mg-vitamin-c-dietary-supplement-fizzy-drink-mix-orange/ID=prod6040417-product?ext=gooPLA_-_Vitamins&pla&adtype=pla&kpid=sku6039030&sst=ad19fb32-8f76-4e13-b131-e7e1f67b8cb5

This package is on sale for $4.99 and it includes 10 packets.

Divide the price by the number of items.

What do you get?