Ask a New Question
Search
Questions and answers by
straight A student
Questions (4)
My Shopping List
1. Please describe how to find a unit price. * a price for foodstuffs, stated or shown as the cost per unit, as
4 answers
976 views
1. Please describe how to find a unit price. *
Your answer And thaks to steve and ms. sue i turned a f into a d need help with
1 answer
556 views
Can the figure below tesselate a plane? Explain your answer.
The shape is an arch (like a rainbow) Thanks! will fail math bc this
4 answers
1,281 views
SO behind need help pronto withGraphing in the coordinate plane unit test lesson 12 unit 7 tryed my self my mom tryed it brother
75 answers
8,825 views
Answers (5)
1.d 2.b 3.d 4.c
c a b d %100
the answers is 1. c 2. b 3. a,b,d 4. a 5. d %100 promise
Let A,B and C be the numbers. 1.A%2BB%2BC=75 B=5%2B4A C=2A Substitute into eq. 1, A%2B5%2B4A%2B2A=75 7A%2B5=75 7A=70 did i help confusing aye? . . . B=5%2B4%2810%29 highlight%28+B=45%29 . . . C=2%2810%29 highlight%28+C=20%29
thx steve and ms. sue